Το όνοµα Matias αντλεί την έµπνευσή του από τον θρύλο του αργεντίνικου ποδοσφαίρου και όχι µόνο, τον προπονητή της ΑΕΚ, Ματίας Χεσούς Αλµέιδα. Η αφοσίωσή του στην οµάδα του και η αγάπη του για το αθλητικό πνεύµα αντικατοπτρίζονται στην αυθεντικότητα και την ποιότητα της Matias Craft Beer, σύµφωνα µε όσα αναφέρουν οι δηµιουργοί της. Η Matias Craft Beer είναι φρέσκια και αφιλτράριστη προσφέροντας µια πλούσια γεύση που ενθουσιάζει τους λάτρεις του ζύθου. Η διαφοροποιηµένη της γεύση και η προσοχή στη λεπτοµέρεια την καθιστούν µια επιλογή που ξεχωρίζει στο χώρο της µικροζυθοποιίας. Είναι διαθέσιµη σε δύο εκδόσεις: Pilsner και Lager. Κάθε µια από αυτές προσφέρει µια µοναδική εµπειρία γεύσης, ενώ διατηρεί υψηλή ποιότητα.
![](https://beerandbrunch.gr/wp-content/uploads/2024/07/samos-samos-beer-top-2-1280-1.jpg)
Επετειακή μπύρα αφιερωμένη στην Ναυμαχία της Μυκάλης ετοιμάζει η Samos Beer
Την παραγωγή της συλλεκτικής μπύρας «Στενό Μυκάλης» ετοιμάζει η ελληνική ζυθοποιία Samos Beer, με αφορμή τα 200 χρόνια από την ιστορική ναυμαχία.